Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė

 
 

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė pradėjo pirmąjį projekto pagal Lietuvos-Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą 2014–2020 m. pasienio zonose, kuris finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, įgyvendinimo etapą.

Projektą „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“ (LT – RU -2-082) Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė 2020-2021 m. vykdys kartu su Kaliningrado srities valstybinės sveikatos priežiūros įstaiga „Miesto ligoninė Nr. 2“ (Rusija).

Birželio 10 d. įvyko pirmasis projekto įgyvendinimo grupės susitikimas nuotoliniu būdu. Susitikimo metu buvo aptartos kiekvieno partnerio sudarytos projekto darbo grupės ir paskirstytos projekte vykdomos funkcijos, apžvelgti komunikacijos, bendro finansavimo, viešojo pirkimo procedūrų klausimai, planuojami artimiausi renginiai. Įvadinė projekto konferencija buvo numatyta šių metų liepos mėnesį, tačiau dėl esamos epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir Rusijoje nutarta konferenciją nukelti vėlesniam laikui. Pasitarimo metu nutarta, jog darbinis seminaras Lietuvoje turėtų vykti šių metų lapkritį, Lietuvos medikų stažuotė Rusijoje bei specialistų ir tikslinės grupės mokymai Lietuvoje - šių metų spalio mėnesį, tikslias datas suderinant vėliau.

 

Du partneriai iš Lietuvos ir Rusijos - viešoji įstaiga Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir Kaliningrado srities valstybinės sveikatos priežiūros įstaiga „Miesto ligoninė Nr. 2“ siekia pagerinti paliatyviųjų paslaugų kokybę ir padidinti pacientų, kuriems teikiama patobulinta paliatyvioji pagalba, skaičių. Įgyvendinant projektą bus suremontuotos patalpos ir nupirkti 39 rinkiniai medicininės bei paliatyviosios pagalbos priemonių, partneriai parengs 4 metodines rekomendacijas dėl efektyvių šių paslaugų teikimo bei vykdys mokymo programas, į paliatyviosios pagalbos teikimo procesus įtrauks visuomenę, savanorius. Europos Sąjunga programos „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“ finansavimui skyrė 986 691 EUR, projekto įgyvendinimo trukmė - 24 mėnesiai.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

 

http://eni-cbc.eu/lr/en
https://ec.europa.eu/info/index_en

Apie Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vykdomą projektą - publikacija Klaipėdos dienraštyje "Vakarų ekspresas" 2020 06 30
Straipsnį galite paskaityti čia http://www.ve.lt/naujienos/sveikata/sveikata/paliatyviosios-pagalbos-pletros-pasienio-regione-projektas-pirmieji-veiksmai-1810107/?fbclid=IwAR0UxjmE7zka4RSGOy8JjxEPDGgdgTrTvjJK9mZ8z9xLL1TmECdED7S00Qc 


 RENOVACIJA! 2020 m.liepos 8 d. startavo Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės paliatyviosios pagalbos korpuso (K. Donelaičio g. 15 A) remonto darbai, finansuojami pagal ligoninės vykdomą projektą „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“ (Development of hospice and palliative care services in cross border territories). Rangovo – UAB „Išskirtinio būsto statyba“ - statybininkai iki rugpjūčio 10 d. turi atnaujinti paliatyviosios pagalbos korpuso koridorių ir palatų sienas, jas perdažydami ir iki pusės padengdami tarketu. Patalpų renovacija padės pagerinti paliatyviosios slaugos paslaugų kokybę.

 

Tai vienas iš Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“ (LT – RU -2-082) darbų. Pagal šį projektą du partneriai iš Lietuvos ir Rusijos – VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir Valstybinė Kaliningrado srities sveikatos apsaugos institucija “Miesto ligoninė Nr. 2”, kartu sieks pagerinti slaugos priežiūros paslaugų kokybę ir padidinti pacientų, abiejuose regionuose gaunančių slaugos priežiūros paslaugas, skaičių.
Projektas apima šiuos darbus: bus renovuojamos paliatyviosios pagalbos patalpos ir įsigyjama slaugos priežiūros įranga, bus parengtos 4 metodines efektyvios slaugos priežiūros rekomendacijos, vykdomos mokymo programos, visuomenės informavimo kampanija. Europos Sąjunga programos „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“ finansavimui skyrė 986 691 EUR, projekto įgyvendinimo trukmė - 24 mėnesiai. Šis projektas vykdomas pagal Lietuvos-Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą 2014–2020 m. pasienio zonose, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

 

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

http://eni-cbc.eu/lr/en
https://ec.europa.eu/info/index_en


Į palatas – nauji televizoriai! 2020 08 27

Nors vasara – atostogų metas, svarbūs Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vykdomo projekto „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“ (Development of hospice and palliative care services in cross border territories) darbai vyksta kaip numatyta: išleista 1000 vnt. lankstinukų apie paliatyviosios pagalbos paslaugas ligoninėje, baigiami remonto darbai paliatyviosios pagalbos korpuse (K. Donelaičio g. 15 A) , nupirkti televizoriai, vyksta medicininės įrangos pirkimo procedūros.
Pacientai labiausiai džiaugiasi televizoriais – 15 televizorių bus pakabinti palatose, kuriose anksčiau jų nebuvo. Pakalbinti pacientai pasakojo, jog klausysis muzikos, žiūrės mėgstamus serialus, žinias, nes ne kiekvienas gali skaityti, o žydrieji ekranai – puikus būdas praleisti laiką, ypač jei gydytis tenka ne vieną mėnesį. Personalo kvalifikacijai kelti,  nuotolinėms konferencijoms, mokymams rengti įsigytas didesnės įstrižainės televizorius, kuris pakabintas pasitarimų salėje.
Nauja įranga ir patalpų remontai (perdažomos sienos, grindys ir sienos padengiamos tarketu) pagerins ligoninės teikiamų paliatyviosios pagalbos paslaugų kokybę.

Kad kuo daugiau klaipėdiečių sužinotų apie Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje teikiamas palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas miesto įstaigose išplatinti pirmieji lankstinukai: Klaipėdos savivaldybės administracijoje, visuomenės sveikatos biure, didžiausioje pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje mieste.

Visi įrenginiai įsigyjami vykdant Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“ (LT – RU -2-082).  Pagal šį projektą du partneriai iš Lietuvos ir Rusijos – VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir Valstybinė Kaliningrado srities sveikatos apsaugos institucija “Miesto ligoninė Nr. 2”, kartu sieks pagerinti slaugos priežiūros paslaugų kokybę ir padidinti pacientų, abiejuose regionuose gaunančių slaugos priežiūros paslaugas, skaičių.

Projektas apima šiuos darbus: bus renovuojamos paliatyviosios pagalbos patalpos ir įsigyjama slaugos priežiūros įranga, bus parengtos 4 metodines efektyvios slaugos priežiūros rekomendacijos, vykdomos mokymo programos, visuomenės informavimo kampanija. Europos Sąjunga programos „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“ finansavimui skyrė 986 691 EUR, projekto įgyvendinimo trukmė - 24 mėnesiai. Šis projektas vykdomas pagal 2014–2020 m Lietuvos-Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą pasienio zonose, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

http://eni-cbc.eu/lr/en
https://ec.europa.eu/info/index_en


Paliatyvioji pagalba – kas tai? 2020 09 10

Žinia apie paliatyviosios pagalbos paslaugas, teikiamas Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, vykdančioje Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“, pasklido po uostamiesčio įstaigas, labiausiai lankomas klaipėdiečių. Pagal šį projektą išleista 1000 vnt. lankstinukų apie paliatyviąją slaugą: kas tai yra paliatyvioji slauga, kaip ir kam teikiama paliatyvioji pagalba, kokios yra paliatyviosios pagalbos rūšys, kur kreiptis dėl šios paslaugos.

Dalis lankstinukų „Paliatyvioji pagalba“ išdalinta ir palikta viešose įstaigų erdvėse Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje, Klaipėdos visuomenės sveikatos biure, didžiausioje miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje – Klaipėdos sveikatos priežiūros  centre. Ryškiai geltoni lankstinukai su saulėgrąžos žiedu, kuris yra paliatyviosios pagalbos simbolis, traukė įstaigų lankytojų akį, ne vienas pasidžiaugė gavęs informacijos apie labai naudingą paslaugą, žadėjo pasidalinti su artimaisiais, kaimynais.

Sunki liga pakeičia kiekvieno žmogaus gyvenimą, atneša daug nerimo, skausmo, nežinomybės dėl ateities ne tik jam pačiam, bet ir artimiesiems. O paliatyviosios pagalbos tikslas yra palengvinti sergančiojo bei jo artimųjų kasdieninę būtį, kai pagalba grindžiama paciento fizinių, psichologių, emocinių ir dvasinių poreikių tenkinimu, taip pat pagalba teikiama ir netekties atveju paciento globėjams arba šeimai.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė teikia palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas Klaipėdos regiono gyventojams. Ligoninė – tai ilgametę patirtį, aukštos kvalifikacijos gydytojus ir slaugytojus turinti medicinos įstaiga. Čia garantuojamas pacientų privatumas, pagarba ir žmogiškasis orumas. Ligoninės pacientams teikiamos ir reabilitacijos paslaugos, slaugai naudojama šiuolaikiška įranga, yra liftai, sava skalbykla, jaukus uždaras kiemelis.

Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra pasienio regione“ (LT – RU -2-082), Klaipėdos medicininė slaugos ligoninė 2020-2021 m. vykdo kartu su partneriu -  Kaliningrado srities valstybinės sveikatos priežiūros įstaiga „Miesto ligoninė Nr. 2“ (Rusija). Abu regionai susiduria su tomis pačiomis problemomis: senstant visuomenei, auga piktybinių navikų ir kitų sunkių ligų atvejų, todėl didėja ir paliatyviosios pagalbos poreikis. Bendradarbiaujant abipus sienos, bus kuriamos ir įgyvendinamos naujos veiksmingos paliatyviosios pagalbos metodikos, įsigijama šiuolaikiška slaugos įranga, renovuojamos patalpos.
Projekto tikslas – pagerinti teikiamų paliatyviosios pagalbos paslaugų kokybę, prieinamumą, įgyvendinant visuomenės informavimo ir švietimo veiklą.
Europos Sąjunga programos „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“ finansavimui skyrė 986 691 EUR, projekto įgyvendinimo trukmė - 24 mėnesiai. Šis projektas vykdomas pagal 2014–2020 m Lietuvos-Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą pasienio zonose, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

http://eni-cbc.eu/lr/en
https://ec.europa.eu/info/index_en


Modernus venų ieškiklis padeda greičiau ir saugiau atlikti procedūras

Klaipėdos medicininė slaugos ligoninė vadovaujančio partnerio teisėmis kartu su Kaliningrado miesto ligonine Nr. 2 dalyvauja 2014 – 2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekte „Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione“.
Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto tikslas - gerinti paliatyviosios slaugos paslaugų kokybę, prieinamumą ir efektyvumą,  informuoti ir šviesti visuomenę apie paliatyviąją pagalbą.
Be kita ko, pagal šį projektą numatyta įsigyti naujos medicininės ir kitos įrangos paketą. Šiuo metu jau įsigytas venų ieškiklis, funkcinės, reguliuojamos lovos su čiužiniais, priemonių sąraše ir automatiniai defibriliatoriai, deguonies koncentratoriai, švirkštinės pompos, seilių ir gleivių atsiurbėjai, fizioterapinė įranga, elektrokardiografai ir kt.  
Ligoninės personalas džiaugiasi venų ieškikliu -  tai nauja technologija paremtas mobilus įrenginys, padidinantis pirmojo tikslaus dūrio į veną tikimybę. Gydytojai ir slaugytojai puikiai supranta venų punkcijos problemas. Tai ypač svarbu slaugant ir gydant vyresnio amžiaus pacientus, kurių venas neretai sunku pamatyti, užčiuopti. Venų ieškiklio dėka pacientai nepatiria diskomforto dėl pakartotinių dūrių, o slaugytojos gali greičiau  ir patogiau suleisti vaistus, atlikti kitas procedūras, mažiau sunaudoja ir vienkartinių priemonių.
Įrenginys ypač reikšmingai pritaikomas skubioje pagalboje, kai norint išgelbėti žmogaus gyvybę svarbi kiekviena minutė. Tokiu momentu tikrai nėra laiko ilgai ieškoti venoms.
Taip pat svarbu, kad šis venų aptikimo būdas nėra invazinis, nesukelia žalingo poveikio. Jis lengvai pritaikomas skirtingose aplinkose, kadangi galima reguliuoti ryškumą, spalvas bei pasirinkti norimą vaizdo dydį. Tai ypač aktualu, kai reikia matyti smulkesnes venas.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės informacija

http://eni-cbc.eu/lr/en
https://ec.europa.eu/info/index_en